Dookoła świata – nasza trasa

Nasza trasa była dyskutowana często podczas niemal dwuletniego przygotowywania.Na początku decydująca była cena biletu. Z racji, iż zamieszkiwaliśmy ostatnie lata w Londynie, udało się znaleźć stosunkowo tanią opcję całego biletu za niewiele ponad 10 000zł. Agencja turystyczna, która skompletowała bilet nazywa się http://www.roundtheworldflights.com. Porównywaliśmy wiele ofert, między innymi opcje biletu w One World i StarAlliance, były one droższe nawet o 80% od naszej agencji. Potem już powstała lista miejsc, które postanowiliśmy zobaczyć tym razem:
– Ameryka Południowa – Peru, Boliwia, Chile (bo nigdy nie byliśmy na tym kontynencie, no i oczywiście czas Machu Picchu, Amazonka, Andy i piękne krajobrazy Boliwii).
– Nowa Zelandia (tutaj był obowiązkowy przystanek, więc planujemy zobaczyć Północną Wyspę, z wulkanem Tongariro, gorącymi źródłami no i piękne plaże Paihii).
– Australia (w ograniczonym zakresie, niestety jeden tydzień w Australii to trzy tygodnie w Azji, dlatego będzie to tylko tygodniowa przerwa w Sydney)
– Azja Południowo  – Wschodnia (Singapur, Malezja, Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Myanmar, Laos  – tutaj plany są najbardziej mgliste, ale na pewno chcemy zrobić kółko po Indochinach).
Ważnym ograniczeniem była nasza decyzja o nie odwiedzaniu USA, z powodów wiadomych: nie chciało się nam żebrać Wielkiego Brata o wizy (których pewnie byśmy nie dostali) i musieliśmy lecieć przez Amerykę Południową, co nieznacznie podrożało koszt biletu.
Po paru mailach do naszej agencji udało się ustalić listę portów lotniczych, które odwiedziliśmy na naszej drodze. Ostatecznie lista przystanków wyglądała następująco:
Londyn – Lima (podróż lądowa) Santiago de Chile – Auckland – Sydney – Singapur (podróż lądowa) Bangkok – Hong Kong – Londyn.
Jak widać, do pierwotnych założeń udało nam się dorzucić w tej samej cenie biletu wizytę w Hong Kongu. Jak i w przypadku Sydney – będzie to tygodniowy pobyt.

Mapa z naszym planem znajduje się tutaj:
https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zojuIYtBux-w.k0H3YUA3_HkA

mapa dookola swiata

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s