Zobacz: trzy wycieczki w Andy

Oto zdjęcia z trzech wycieczek na które warto się wybrać z Huaraz. Oczywiście, dla niektórych to może być dopiero rozgrzewka, dla innych szczyt możliwości. Przed każdą wyprawą warto zasięgnąć rady dotyczącej warunków pogodowych i bezpieczeństwa szlaku. Po przyjeździe warto też spędzić jeden dzień odpoczywając, aby przystosować się do niezwyczajnej wysokości. Huaraz leży ponad 3000 metrów powyżej poziomu morza!

Rozgrzewka – ruiny świątyni Willkawain (3280 m.npm.) – dosyć lekka wycieczka głównie wzdłuż wiosek i terenów uprawnych. Świątynia Inków nie poraża rozmiarem czy pięknem, ale jej otoczenie – warte zobaczenia.

Alturysta_DSCN9391 Alturysta_DSCN9413 Alturysta_DSCN9432

Większa rozgrzewka – Jezioro Wilcacocha (3760 m.npm). Wyprawa trochę bardziej męcząca, tym razem w masyw Cordillera Negra.Droga do jeziora nie jest oznaczona, ale miejscowi chętnie służą radą, także w języku migowym.

Alturysta_DSCN9565 Alturysta_DSCN9554 Alturysta_DSCN9507 Alturysta_DSCN9432Jezioro 69 – szlak zaczyna się na wysokości około 4100 m.npm, przy malowniczym jeziorze Llanganuco. Trasa dla najbardziej odpornych i upartych. Z całego naszego busiku pełnego Niemców, Francuzów i Kanadajczykach w goretexach i cordurach za tysiące euro tylko dwoje Polaków (my!), brazylijska para w tenisówkach i jedna Francuzka w czółenkach zdobyli ostatnie jezioro na wysokości ponad 4600 m.npm.

Alturysta_DSCN9585 Alturysta_DSCN9595 Alturysta_DSCN9640 Alturysta_DSCN9682 Alturysta_DSCN9691

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s